Nej písničky na svatební obřad podle nevěst

Svatební obřad bývá nezapomenutelnou a dojemnou událostí nejen pro ženské osazenstvo svatebních hostů. Na tom, aby měl tu správnou atmosféru, se z velké části podílí zvolená hudba, která je nedílnou součástí slavnostního obřadu. Ty nejlepší písně a skladby na svatbu podle nevěst vám teď přinášíme.

Hudba na svatební obřad a k oltáři, příchod ženicha a nevěsty

Každé svatební místo vám obvykle nabídne svůj výběr hudby – typicky to jsou radnice a úřady a je fakt, že přes některé nejede vlak a musíte si chtě nechtě vybrat z jejich seznamu. Nutno říct, že jde o skladby tradiční a pokud chcete výběr svůj a trochu se odvázat, může to být problém. Ale také ne, je to hodně individuální a záleží na konkrétní domluvě. Svatební obřad má svá pravidla a hudba zpravidla nezní celý jeho průběh. Minimálně se ztlumuje či úplně vypíná při proslovu oddávajícího a po dobu manželských slibů. I tak počítejte s tím, že na průměrný obřad budete potřebovat cca 6 až 8 skladeb, přičemž těmi nejdůležitějšími jsou, jak jinak, písně pro příchod nevěsty a ženicha. Ty nejlepší tipy od nevěst, které již svou svatbu mají za sebou, jsme sesbírali a přinášíme vám je v tomto článku. 

Nejoblíbenější písně pro necírkevní svatební obřad:

Love me like you do (Ellie Goulding)Perfect (Ed Sheeren)Hallelujah
Portuguese Love Theme (Láska nebeská)Napořád (Nohavica) Navěky (Klus)
Me muero de amor (Natalie Oreiro)
Piano guysRiver flows in youA Thausand YearsMorning Ave MariaAir
Say somethingStand by mewhat a beautiful word
Ty a já (Kryštof)Con Te Partiro
My Heart will go onFeather (Forrest Gump)Hidden FallsŠrouby a maticeHow long will I love youBeautiful in WhiteSchody do nebe (Kerndlová)I don’t wanna miss a thingNelutujem (Durica)Zalůbení (Elán)Víš (Keks)Somebody to loveStín katedrálOnly timeIt must been loveNavždy (Kristina)Forever youngJen s tebou být (Argema) 

Oblíbené skladby na svatební obřad do kostela:

Canon J.Větší je náš bůhPachelbelŠalamoun, Žalm 8, Dáváš nám lásku vzácnouMáš v duši píseňJá už není, už jsme mySlunce Kristovy lásky