Svatební pověry a rčení: Jaký blázinec se skrývá za vaším velkým dnem

Svatební den je plný radosti, lásky a… pověr! Ano, pověry a rčení mají ve svatebních tradicích své pevné místo. Některé jsou roztomilé, jiné bizarní, a některé vás mohou přivést k úžasu. Připoutejte se, vyjíždíme na humornou cestu svatebními pověrami a rčeními, která vás možná překvapí!

Proc se nevesta prenasi pres prah a dalsi svatebni povery

Ať už věříte na magii nebo ne, faktem je, že svatební pověry a rčení dodávají tomuto výjimečnému dni nádech tajemství a zábavy. Takže si dejte sklenku šampaňského a pojďme se ponořit do světa svatebních kouzel a bizarních zvyků!

Nevěsta a déšť

Začněme klasikou: „Když prší na svatbě, přináší to štěstí!“ No, pokud věříte, že rozmazaná řasenka a mokré šaty znamenají štěstí, pak je to vaše věc. Ale pravda je, že déšť má symbolizovat plodnost a hojnost. Takže pokud vám na svatbě sprchne, možná se stanete rodiči malého fotbalového týmu!

Svatební šaty

Další pověra praví, že nevěsta by neměla vidět své svatební šaty před svatbou. No, to dává smysl, pokud máte rádi překvapení a chaos na poslední chvíli. Tato pověra pravděpodobně vznikla v dobách, kdy se nevěsty nehrnuly do salonů, aby si vybraly šaty, ale šaty jim byly šity na míru doma.

Podvazkový pás

Podvazkový pás je tradičním prvkem svatebního oblečení, ale víte, že trhání podvazkového pásu nevěsty prý přináší štěstí? To je pravděpodobně jediný okamžik, kdy trhání něčího oblečení na veřejnosti je považováno za společensky přijatelné a dokonce šťastné znamení.

Staré, nové, půjčené, modré

„Něco starého, něco nového, něco půjčeného a něco modrého.“ Tato rčení pravděpodobně znáte. Ale víte, co skutečně znamenají? Něco starého symbolizuje kontinuitu, něco nového optimismus do budoucna, něco půjčeného štěstí a něco modrého věrnost a čistotu. Takže pokud nevěsta při sobě nosí starý šroub, nový smartphone, půjčené ponožky a modré spodní prádlo, může být v klidu!

Hod kyticí

Ne, to není další způsob, jak si nevěsta ventiluje svůj stres. Hodit kytici mezi svobodné ženy je způsob, jak zjistit, kdo bude další na řadě. Ta, která chytí kytici, prý bude další nevěstou. A když kytici nechytíte, můžete to vždy svést na to, že nejste sprinterka.

Rozbíjení talířů

V některých kulturách rozbíjení talířů přináší štěstí. Protože nic neříká „šťastné manželství“ jako zvuk roztříštěného porcelánu. Tato tradice symbolizuje štěstí a ochranu před zlými duchy. Jen se ujistěte, že máte koště a lopatku po ruce.

Štěstí na podpatku

Čtyřlístek v botě nevěsty prý přináší štěstí. Ale zkuste si představit, jak se nevěsta snaží protancovat noc s něčím zeleným, co ji tlačí do paty. Nicméně, pokud chcete mít jistotu štěstí, jděte do toho – jen nezapomeňte na náplasti.

Zrcadlo, zrcadlo

Jedna stará pověra praví, že rozbité zrcadlo znamená sedm let neštěstí. Ale pokud se vám stane, že rozbijete zrcadlo v den svatby, nedělejte si starosti. Máte před sebou celý život štěstí, lásky a společného mytí nádobí.

Měsíc medových týdnů

A co takové medové týdny? Tento termín pochází z doby, kdy mladé páry pili medové víno po celý měsíc po svatbě, aby si zajistily plodnost a štěstí. Dnes to znamená, že si vezmete volno a odletíte někam na exotickou dovolenou. Prostě líbánky! A kdo by si stěžoval na měsíc plný koktejlů na pláži?

Rýže a růže

Házání rýže na novomanžele je symbolem plodnosti a prosperity. Ale pozor, rýže může být nebezpečná pro ptáky, kteří ji mohou sníst. Mnoho svateb nyní místo rýže používá okvětní lístky růží nebo bublifuky, aby zachovali tradici, aniž by způsobili ekologické katastrofy.

Krájení dortu

Krájení svatebního dortu novomanželi je symbol jejich prvního společného úkolu jako manželů. Je to také skvělá příležitost pro fotografy zachytit, jak si partneři jemně navzájem cpou dort do úst nebo, v horším případě, jak si dávají dortové války. Proto si nezapomeňte pořídit dort, o který stojí za to bojovat!

Zvony zvoní

Zvony zvoní nejen pro radost, ale také k tomu, aby odehnaly zlé duchy. Takže když slyšíte svatební zvony, vězte, že nejen oslavují vaši lásku, ale také zajišťují, že žádný zlý duch nepřijde krást váš svatební dort.

Schody a žebříky

Nevěsta by neměla přecházet pod žebříkem cestou k oltáři. To je sice pochopitelné z bezpečnostních důvodů, ale také to prý přináší smůlu. Takže pokud vidíte žebřík, obejděte ho širokým obloukem – jak pro štěstí, tak pro svou vlastní bezpečnost.

Vstup do nového domova

Nevěsta by měla být přenesena přes práh nového domova, aby se vyhnula neštěstí. Tento zvyk pochází z doby, kdy se věřilo, že prahy domů jsou obydlené duchy. Přenesení nevěsty tedy zajistilo, že se duchové nedostanou na nevěstu. A pro ženicha je to skvělá příležitost ukázat, jak je silný!

Svatební pověry a rčení přidávají kouzlo a humor do svatebního dne. Některé jsou staré stovky let, jiné jsou relativně nové, ale všechny mají společný cíl – přinést štěstí, ochránit před smůlou a vytvořit vzpomínky, na které budete s úsměvem vzpomínat. Takže ať už se rozhodnete držet se těchto tradic nebo ne, nejdůležitější je, aby váš svatební den byl naplněn láskou, radostí a smíchem.

Pamatujte, že v konečném důsledku je to váš den, ať už s pověrami nebo bez nich. Takže si ho užijte, a pokud vás někdo upozorní na nějakou svatební pověru, berte to s nadhledem a humorem – stejně jako tento článek!