6 důvodů proč mít svatbu v zimě

Svatba v zimě? Brrr! Anebo ne? V našich zeměpisných šířkách mezi snoubenci jednoznačně a bez pochyb převládají svatby v létě. Většinu z nich ani nenapadne, že by to mělo být jinak. Jen velmi pomalu se zbavujeme zažitých konvencí a svatební sezóna typicky trvá od června do září. Přibývá ale párů, které vybočují z “normálu”. Nebojte se mezi ně zařadit i vy! Proč? Přinášíme vám 6 důvodů.

Svatba v zimě

Většina nevěst má svojí vysněnou svatbu naplánovanou od malička. Snily jsme o princeznovských šatech, samozřejmě s princem po našem boku a pohádkovém zámku. Všude plno květin a sluncem prozářené obličeje. Ale svatební sezóna je relativně krátká a svateb rok co rok přibývá. Najít volný termín na vysněném místě bývá čím dál větší problém, nejedna nevěsta s ženichem kvůli tomu svatbu o rok odloží. Řešením může být právě svatba mimo hlavní svatební sezónu. A proč ne třeba v zimě. Motivace ženichů a nevěst mohou být různé. “Jedna zákaznice, pro kterou jsem na míru vytvářela svatební oznámení, se mi svěřila, že oba s partnerem milují Vánoce a vše kolem nich. Svatba v zimně pro ně byla jasnou volbou,” říká majitelka e-shopu Bestwishes Veronika Bílá.

Svatby se tradičně konají na jaře nebo v létě, kdy je příroda v plném květu a teploty příjemné. Nicméně, svatba v zimě má své jedinečné kouzlo a nabízí mnoho výhod, které byste možná přehlédli.

1. Důvod – ušetříte

Vzhledem k tomu, že jaro a léto jsou nejpopulárnějšími obdobími pro svatby, zima je pro svatební prodejce mimo sezónu. S menším počtem svateb bude dostupnost vybraného místa větší a budete mít lepší šanci vyjednat si dobrou cenu. Ceny mimo špičku mohou být o 10 až 30 procent menší než v sezóně. A to neplatí jen o svatebních místech, ale téměř pro všechny svatební služby – od fotografa až po vizážistku.

2. Důvod – netypické menu

Zima je od nepaměti obdobím zvýšeného příjmu potravy, kulantně řečeno :-). Na rozdíl od léta, kdy ve čtyřicetistupňových vedrech hosté na teplé tříchodové menu ani nemají chuť, z vaší zimní svatby si odnesou neotřelý zážitek v podobě výjimečného menu. Nabízí se široká paleta možností – od jablečnch závinů a horkých limonád, přes zvěřinu se šípkovou omáčkou až po kachnu s lokšemi. Díky tomuto pocitu budou nejen oni, ale i vy na svatbu vzpomínat s úplně jinými dojmy. Ne nadarmo se přece říká, že láska prochází žaludkem :-). Vaše svatba díky tomu mezi ostatními bude vyčnívat.

3. Důvod – barvy

Zima je obdobím bílé a zelené barvy. Díky tomu můžete přidat jakokoli další barvu a nemusíte se bát, že se Vám barvy budou tlouct s těmi, které se v tom období přirozeně vyskytují. Do zimních svateb je také vhodné zakombinovat cokoli, co se třpytí a blýská – zlato, stříbro, krystalky. Vše bude mít čistý a luxusní nádech.

4. Důvod – exkluzivita

Svatby v zimě jsou mnohem méně časté než letní svatby, můžete si být jistí, že s největší pravděpodobností vaši hosté na váš termín jiný program mít nebudou. Což se nedá zaručit v létě, kdy se termíny svateb mohou překrývat a hosté pak musí volit, kam půjdou a kam ne. Navíc je zima pro většinu z nás trochu línější období, takže budou rádi za nevídané rozptýletní a protancují na vaší svatbě celou noc. Zvlášť po tom, co se tak dobře najedli :-).

5. Důvod – dokonale upravená celý den

Letní parno a vlhko zrovna neprospívá makeupu a dřív, než dojdete k oltáři, nemusí vám na običeji kromě řasenky vůbec nic zůstat. To se v zimě stát nemůže! Chladno se postará o růž na celý den a zejména mužská část osazenstva svatby se nebude v oblecích s košilí potit.

6. Důvod – přenádherné fotky

Kdo by nemiloval pohádku o Popelce, kdy v princeznovských šatech jede na koni zasněženou krajinou. Koně mít nemusíte, ale sníh, ten rozhodně ano! Fotky na sněhu dají vyniknout jen vám dvěma díky čistému bílému pozadí. A mají neuvěřitelně intimní atmosféru.

Svatba v zimě nabízí jedinečnou a magickou atmosféru, kterou jiné roční období neposkytuje. Od kouzelných zasněžených krajin po útulné svatební hostiny plné teplých nápojů a komfortního jídla, zimní svatba má co nabídnout. Navíc můžete využít lepší dostupnosti a cenových výhod mimo hlavní svatební sezónu.

Pokud hledáte něco odlišného a originálního, zimní svatba může být právě tou správnou volbou. Nezapomeňte se připravit na chladnější počasí a užijte si plánování každého detailu tohoto nezapomenutelného dne. Svatba v zimě může být skutečně kouzelným začátkem vašeho společného života.

Jedno je jisté, ať už bude váš důvod jakýkoli, svatba v zimně rozhodně bude stát za to.

Foto: Designed by Freepic.diller